olejki, olejki naturalne

Olejek Khadi – czym jest i jak działa?

Utrata włosów to problem nie tylko mężczyzn w średnim wieku – problem ten dotyka także wielu kobiet. Aby się go pozbyć, wiele osób decyduje się na używanie przeróżnych specyfików, takich jak szampony, odżywki czy wcierki. Coraz większą popularność zdobywa jednak dostępny od pewnego czasu na rynku olejek Khadi. Czym jest i jak działa?

Co to jest olejek Khadi?

Olejek Khadi jest naturalnym sposobem na problem utraty włosów, odpowiednim zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mogą go stosować osoby o dowolnym kolorze i rodzaju włosów.

Głównym zadaniem olejku Khadi jest zapobieganie wypadaniu włosów poprzez jego widoczne zmniejszenie lub nawet całkowite zahamowanie, przy równoczesnym stymulowaniu włosów do wzrostu. Po użyciu olejku włosy rosną nie tylko szybciej – są także mocniejsze, zdrowsze i piękniejsze. Olejek ma także dobroczynne działanie na skórę głowy.

Jaki jest skład olejku Khadi?

Choć spopularyzowana nazwa olejku może kojarzyć się nam z wyciągiem z jakiejś orientalnej rośliny, olejek Khadi zawdzięcza ją swojemu głównemu producentowi. Sam produkt jest mieszanką kilkunastu odżywczych składników, do których należą między innymi:

– olej sezamowy, rycynowy i kokosowy,

– olej z nasion marchwi – niezwykle bogaty w substancje odżywcze i witaminy,

– olej z wyciągiem z rozmarynu, który ma działanie antyseptyczne i przeciwdziała łupieżowi,

– bhringraj – czyli dosłownie „władca włosów” – znana także jako bhangra czy maka roślina używana do pielęgnacji włosów i przeciwdziałania ich siwieniu oraz wypadaniu,

– brahmi – właściwie bakopa drobnolistna, indyjskie zioło szeroko stosowane w medycynie ajurwedyjskiej,

– amla – roślina znana również jako liściokwiat garbnikowy lub agrest indyjski, której owoce mają właściwości lecznicze i odmładzające, a w ajurwedzie używa się jej między innymi jako części kuracji na porost włosów.

Jak działa olejek Khadi?

Olejek jest zazwyczaj używany przez osoby chcące zapobiegać wypadaniu włosów i stymulować ich wzrost, nie jest to jednak jedyne jego działanie. Producenci obiecują, że dzięki regularnemu stosowaniu specyfiku:

– uchronimy się przed infekcjami i podrażnieniami skóry głowy,

– pozbędziemy się łupieżu i zapobiegniemy jego powstawaniu,

– nasze włosy staną się sprężyste, odżywione i lśniące, a także łatwiejsze do rozczesania,

– odbudujemy zniszczone włosy i pozbędziemy się rozdwojonych końcówek, a także zapobiegniemy kolejnym uszkodzeniom.

Aby olejek mógł zadziałać w pełni, powinniśmy nałożyć go na skórę głowy i włosy minimum na 2-3 godziny – a najlepiej na całą noc. Aplikację powtarzać powinniśmy 2-3 razy w tygodniu. Efekty zauważalne są po około miesiącu stosowania.